Το FURYU DOJO συμμετείχε για ακόμα μία φορά στο 12 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ KENDO που διοργανώθηκε στο Βόλο από 2-4 Δεκεμβριου 2016 με τις κάτωθι διακρίσεις.
Στην κατηγορία Ατομικό γυναικών η Μελίνα Ντινοπούλου κατέκτησε την τρίτη θέση , ο Α.Καραγιάννης κατέκτησε το βραβείο Fighiting spirit στην κατηγορία dan ανδρών ενώ στο Ομαδικό η ομάδα του FURYU DOJO κατέκτησε την τρίτη θέση
Επίσης ο αθλητής του αδελφού Kairyu Dojo της Σύρου Πέτρος Σοφιανόπουλος κατέκτησε την δεύτερη θέση στο ατομικό ανδρών Kyu
Και εις ανώτερα
![unnamed](http://furyu-dojo.org/wp-content/uploads/2016/12/unnamed-300x224.jpg)
![%cf%86%cf%89%cf%84%ce%bf%ce%b3%cf%81%ce%b1%cf%86%ce%b9%ce%b1](http://furyu-dojo.org/wp-content/uploads/2016/12/φωτογραφία-300x225.jpg)